Przejdź do treści

Uczniowie ze Śleszowic zwycięzcami V Mistrzostw w Udzielaniu Pierwszej Pomocy

Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Śleszowicach w V Mistrzostwach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy. Zembrzyce

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Śleszowicach zdobyli pierwsze miejsce w V Mistrzostwach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy dla Szkół Podstawowych, które zostały zorganizowane w Suchej Beskidzkiej w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W zawodach rywalizowały drużyny z całego powiatu suskiego. Celem konkursu było sprawdzenie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych umiejętności z zakresu ratownictwa oraz promowanie właściwych postaw w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Szczegóły rywalizacji

Młodzi ratownicy musieli wykonać szereg zadań odtwarzających scenariusze, które mogą wystąpić w codziennym życiu. Zadania wymagały szybkiego reagowania, opanowania emocji i efektywnej współpracy zespołowej, a scenariusze były przygotowane tak, by przypominać rzeczywiste zdarzenia.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, dlatego tym większe uznanie należy się zespołowi ze Śleszowic, który wyróżnił się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami praktycznymi oraz zdolnością do współpracy pod presją.

Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom tego znakomitego osiągnięcia.

Zdjęcia: SP w Śleszowicach

Źródło: zembrzyce.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="900"]
Menu