Przejdź do treści

Uczniowie ZS nr 2 w Bochni odbyli dwutygodniowe staże zawodowe w Grecji

Greckie doświadczenia zawodowe uczniów „budowlanki”. Bochnia

Grupa uczniów klas trzecich z Zespołu Szkół nr 2 w Bochni wzięła udział w dwutygodniowych praktykach zawodowych w Grecji w ramach programu Erasmus+. Staże pozwoliły uczestnikom połączyć naukę z praktycznym doświadczeniem w międzynarodowym środowisku.

Program skierowany był do uczniów kształcących się w zawodach: technik budownictwa, technik reklamy, technik geodezji, technik architektury krajobrazu, technik aranżacji wnętrz oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Młodzi praktykanci, pod opieką mentorów, realizowali zadania praktyczne w lokalnych firmach, dopasowane do profilu ich kształcenia.

Szkolenie kadry i program kulturowy

W ramach mobilności kadry staż odbyła również pani mgr inż. Natalia Paprota, architekt krajobrazu, która uczestniczyła w szkoleniu związanym z jej specjalizacją. Wyjazd obejmował ponadto bogaty program kulturowy — uczniowie i opiekunowie mieli okazję zwiedzić m.in. Saloniki, Litochoro, Meteory, Leptokaryę, Platamonas oraz wyspę Skiathos, a także spróbować lokalnej kuchni i poznać regionalne zwyczaje.

Mobilność zagraniczna jest ważnym elementem kształcenia zawodowego, wpływającym na lepsze przygotowanie młodzieży do przyszłej kariery. Udział w programie Erasmus+ otwiera dodatkowe możliwości edukacyjne i zawodowe oraz zwiększa szanse na rynku pracy poza granicami kraju.

Praktyka została zrealizowana w ramach Projektu nr 2025-1-PL01-KA121-VET-000308528, w ramach akredytacji na lata 2021–2027 programu Erasmus+, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i szkolenia uczniów i kadry. Instytucją przyjmującą była Olympus Education Services w Nei Pori.

Źródło: powiatbochenski.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu