Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wadowicach przypomina, że od dnia 1 lutego 2023 r. uruchomiona została linia komunikacyjna o charakterze użyteczności publicznej na trasie Wadowice – Wieprz – Andrychów. W ramach utworzonej linii w dni powszednie (od poniedziałku do piątku oprócz świąt)

realizowane są:

– 4 kursy z Andrychowa do Wadowic, o godzinach odjazdów: 07:00, 08:45, 15:10, 17:15;

– 4 kursy z Wadowic do Andrychowa, o godzinach odjazdów: 06:05, 07:55, 14:10, 16:05.

Przewozy na ww. trasie w ramach umowy podpisanej z Powiatem Wadowickim wykonuje firma „Karol Warchał MK Trans”. Autobus oznaczony jest tabliczką kierunkową oraz napisem „Komunikacja Powiatowa” wraz z logo powiatowym. Przewozy na trasie Wadowice – Wieprz – Andrychów są współfinansowane przez Gminę Tomice, Gminę Wieprz i Gminę Andrychów. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest <TUTAJ>

Kursy z Andrychowa realizowane są z przystanku początkowego na ul. 1 Maja, natomiast w Wadowicach pierwszym przystankiem jest przystanek „Wadowice Osiedle pod Skarpą” – naprzeciwko szkoły CKZiU w Wadowicach nr 2. Linia nr 3 obsługuje przystanek „Plac Kościuszki” w Wadowicach, znajduje się on kilkadziesiąt metrów od Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Wszystkich zainteresowanych i szukających alternatywy dojazdu do Wadowic z północno- zachodniej części Powiatu Wadowickiego zapraszamy do skorzystania z ww. usług komunikacyjnych, zachęca się szczególnie osoby starsze oraz osoby o ograniczonej możliwości poruszania się.

Ceny biletów na trasie są zgodne z cennikiem uchwalonym przez Radę Powiatu w Wadowicach, szczegóły znajdują się <TUTAJ>