W piątek po południu ulicami Andrychowa przeszły procesje. za to wieczorem wyruszą Ekstremalne Drogi Krzyżowe.

W piątek (31.03) parafia św. Macieja oraz św. Stanisława  w Andrychowie zorganizowały Drogi Krzyżowe, które przeszły ulicami miasta.

Wierni wyruszyli o godzinie 16:00.

Wiązało się to z utrudnieniami w ruchu, albowiem trasa Dróg Krzyżowych biegła zatłoczonymi w piątkowe popołudnie drogami

Nabożeństwo będzie wyrazem naszego oddania i szacunku dla papieża Polaka.

– poinformowała parafia św. Macieja.

O godz. 19.00 rozpocznie się adoracja i spowiedź dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. O godz. 20.00 odbędzie się msza św. dla uczestników. Po mszy, około godziny 21:00 w trasę wyruszą uczestnicy EDK. 

Dwie najpopularniejsze trasy EDK to te, których start ma miejsce w kościele św. Macieja oraz św. Stanisława w Andrychowie.

Jak czytamy na stronie edk.org.pl

Trasa: Św. Macieja

CAŁA TRASA:
Andrychów kościół św. Macieja ->Wieprz ->Frydrychowice ->Radocza ->Tomice ->Witanowice ->Roków ->Babica ->Wysoka ->Barwałd Górny ->Kalwaria Zebrzydowska – klasztor.

Informacje o trasie:

Wyjście 31 marca 2023 po mszy św. o godz. 20.00  w parafii Św Macieja w Andrychowie, ul. Rynek 37Trasa biegnie doliną Wieprzówki, polnymi drogami, ścieżkami leśnymi i po części wzdłuż dróg lokalnych. Zakończenie w Kalwarii.

Długość trasy:   42 km        Suma podejść:   718m

Trasa przeznaczona dla wytrawnych piechurów i osób aktywnych fizycznie, regularnie ćwiczących a szczególnie zaprawionych w długich pieszych wędrówkach. Prosimy o rozważny wybór trasy w zależności od indywidualnych predyspozycji fizycznych.

Każdy uczestnik EDK zapewnia sobie we własnym zakresie dojazd i powrót do domu.

Jak się przygotować: W terenie powinniśmy posiadać odpowiedni ubiór i wyposażenie: ciepła kurtka, peleryna przeciwdeszczowa, czapka, rękawiczki, buty górskie, latarka i dodatkowe baterie. Trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią ilość prowiantu (kanapki, batony, itp.), napoje (herbata w termosie, woda). Pomimo tego, że to droga krzyżowa, trzeba dostarczać organizmowi płynów i pożywienia. Pogoda na trasie może zmienić się bardzo szybko .

Trasa: Św. Stanisława

Andrychów – Sułkowice – Targanice – Złota Górka – Porąbka – Żar – Kiczera – Kocierz – Potrójna – Czarny Groń – Ryki – Skornica – Zagórnik – os. Biadasów – Andrychów kościół św. Stanisława

Informacje o trasie:

Wyjście 31 marca 2023 po mszy św. o godz. 20.00  w parafii Św Macieja w Andrychowie, ul. Rynek 37

UWAGA.

NA PAŃSKIEJ GÓRZE UTRUDNIENIA ZWIĄZANE Z PRZEBUDOWĄ PARKU.

Opis trasy: Przez Sułkowice, Targanice żółtym szlakiem na Złotą Górkę, zielonym szlakiem do Porąbki, z Porąbki czerwonym szlakiem przez Żar, Kocierz na Potrójną, potem czarnym szlakiem do Rzyk, Zagórnika, następnie zielonym szklakiem do Andrychowa parafia Św. Stanisława.

Długość trasy:  49km    Suma podejść:  2079m

Foto: www.edk.org.pl