Przejdź do treści

Uroczyste wręczenie Odznak Honorowych z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Małopolsce

Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla Starosty i Wicestarosty Krakowskiego. Powiat krakowski

27 maja 2026 roku, w Dniu Samorządu Terytorialnego, w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Basztowej 22 w Krakowie miała miejsce uroczysta ceremonia wręczenia Odznak Honorowych za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. Elżbieta Burtan – starosta krakowski oraz Wojciech Pogan – wicestarosta.

Uczestnicy ceremonii

Odznaczeń dokonał Krzysztof Jan Klęczar, wojewoda małopolski, w towarzystwie Elżbiety Achinger, I wicewojewody małopolskiej, oraz Ryszarda Śmiałka, II wicewojewody.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiono na pamiątkę pierwszych wolnych wyborów samorządowych w Polsce. Święto to jest formą podziękowania dla osób działających na rzecz rozwoju jednostek samorządowych — za troskę o lokalne wspólnoty, realizację zadań administracji publicznej oraz życzliwość w codziennej pracy.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych oraz życzenia dalszych sukcesów w pracy na rzecz społeczności lokalnej.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu