W ostatnich dniach na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do pięciu zdarzeń

drogowych, w których poszkodowani zostali niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W trzech przypadkach zostali oni potrąceni przez kierowców samochodów, a w dwóch przypadkach doszło do nieszczęśliwych wypadków podczas jazdy.

W piątek (14.04.2023) tuż przed godziną 11 służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na ulicy Batorego, gdzie 72 – letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki Toyota potrącił 27 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który przez przejście dla pieszych przejeżdżał na hulajnodze elektrycznej. W wyniku potrącenia 27 – latek doznał jedynie stłuczeń, więc sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi. Mandat karny policjanci nałożyli również na 27 – latka z uwagi na fakt, iż popełnił wykroczenie drogowe polegające na tym, że przez przejście dla pieszych przejeżdżał na hulajnodze elektrycznej.

Kilka godzin później służby ratunkowe interweniowały w Zaborzu na skrzyżowaniu

Grojeckiej z Polną. Jak ustalili policjanci 21 – letni kierowca hyundaia wyjeżdżając z drogi podporządkowanej potrącił 33 – letniego rowerzystę. W wyniku potrącenia rowerzysta doznał jedynie stłuczeń, więc sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

W sobotę (15.04.2023) o godzinie 12.40 w Chełmku na ulicy Powstańców Śląskich 71– letni mieszkaniec Chełmka kierując hulajnogą elektryczną najechał na krawężnik w wyniku czego wywrócił się na jezdnię doznając urazu głowy oraz ogólnych potłuczeń. Został przewieziony przez ratowników medycznych do szpitala na leczenie. Tuż przed godziną 19 w Oświęcimiu na ulicy Kalicińskiego 14 – letnia mieszkanka Oświęcimia wywróciła się jadąc na rowerze. W wyniku upadku małoletnia doznała wstrząśnienia mózgu oraz ogólnych potłuczeń. Została przewieziona do szpitala pod opieką ratowników medycznych.

Dziś (18.04.2023) o godzinie 7.20 służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na ulicy Więźniów Oświęcimia, gdzie doszło do potrącenia 17 – letniego pieszego przez samochód osobowy. Jak wstępnie ustalili policjanci 40 – letnia mieszkanka Osieka kierując samochodem marki Ford na przejściu dla pieszych potrąciła 17 – letniego obywatela Ukrainy. Małoletni z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala na obserwację.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Podziękowania za wzorową reakcję na zdarzenia.

Na podziękowania zasługują świadkowie w/w zdarzeń. Osoby te natychmiast

powiadomiły służby, a następnie udzieliły pierwszej pomocy rannym poszkodowanym. Przestrzegaj przepisów i zachowaj koncentrację podczas poruszania się po drodze Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie koncentracji zwłaszcza gdy drogą poruszają się piesi, osoby na hulajnogach, rowerzyści czy motocykliści. O przestrzeganie przepisów oraz zachowanie czujności policjanci apelują również do niechronionych uczestników ruchu, którzy w przypadku zdarzenia odnoszą najpoważniejsze obrażenia.

Źródło: KPP Oświęcim