W sali narad Urzędu Gminy Dębno odbyła się dziś V Sesja Rady Gminy Dębno.
W obradach, oprócz radnych, uczestniczyli zaproszeni goście: wójt gminy Wiesław Kozłowski, zastępca wójta Ewa Planeta, sekretarz gminy Anna Jakubas, skarbnik Natalia Lamparska-Kukułka, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, prezes GPGK Sp. z o.o. Janusz Filip, przedstawiciel policji, sołtysi z terenu gminy oraz przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Marta Mikoda.
Na początku sesji Marta Mikoda wręczyła zaświadczenie o wyborze nowemu radnemu, Eugeniuszowi Niemcowi. Nowo wybrany radny złożył ślubowanie i oficjalnie objął mandat, reprezentując miejscowość Niedźwiedza.
Gratulacje i życzenia
Zarówno wójt Wiesław Kozłowski, jak i przewodniczący rady Piotr Matura złożyli Eugeniuszowi Niemcowi gratulacje, życząc sukcesów w pracy samorządowej i dobrej współpracy na rzecz mieszkańców gminy.
Podczas sesji Rada Gminy podjęła szereg uchwał, w tym dotyczących:
- ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków-ratowników ochotniczych straży pożarnych oraz kandydatów za udział w działaniach ratowniczych, akcjach, szkoleniach i ćwiczeniach,
- zmiany uchwały budżetowej Gminy Dębno na 2026 rok,
- zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2026–2040,
- zmiany uchwały Nr I/10/2024 Rady Gminy Dębno z dnia 7 maja 2024 r.,
- ustalenia składu osobowego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Finansów i Rolnictwa Rady Gminy Dębno,
- zmiany uchwały Nr I/11/2024 Rady Gminy Dębno z dnia 7 maja 2024 r. w sprawie składu Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Socjalnych i Sportu,
- zmiany uchwały Nr I/12/2024 Rady Gminy Dębno z dnia 7 maja 2024 r. w sprawie składu Komisji Prawa, Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska.
Sesję zakończono częścią, w której radni zgłaszali pytania i wolne wnioski.
Źródło: gminadebno.pl
