Jesteśmy nowo powstałym lokalnym „Stowarzyszeniem SOŁA”. Naszym celem jest pobudzenie do aktywności społeczności mieszkańców Gminy Kęty. Pragniemy działać dla wspólnego dobra Kęczan, nie dzieląc lecz łącząc. Staramy się wyszukiwać obszarów, gdzie nasza aktywność może nieść pomoc i radość.

Organizujemy akcje charytatywne. Pomagamy potrzebującym rodzinom i dzieciom, bo wiemy, że są one przyszłością naszej małej ojczyzny. Nasze działania skierowane są także do seniorów. Ich nieocenione doświadczenie pozwoli nam wszystkim kultywować kęckie tradycje i uczyć lokalnego patriotyzmu.

Na sercu leży nam także rozwój gospodarczy naszej gminy. Występujemy w obronie kęckich podatników i lokalnych przedsiębiorców. Tylko razem, we wzajemnym dialogu i poszanowaniu możemy zmieniać Gminę Kęty na lepsze.

11 listopada zapraszamy do Kęt na „Marsz dla Polski”, który organizujemy wraz z radnym gminnym Janem Kubikiem. W programie: Msza Święta za Ojczyznę, złożenie kwiatów pod pomnikami św. Jana Pawła II, Jana Kantego oraz Ofiar nazizmu i komunizmu, a także tablicami Józefa Piłsudskiego i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, przemarsz z Kościoła Parafialnego Najświętszego Serca Pana Jezusa na rynek, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

– Czytamy w pierwszym poście na nowopowstałym profilu facebookowym stowarzyszenia TUTAJ