W dniach 27–28 maja zorganizowano XXII edycję Gwiaździstego Rajdu Szlakami Jana Pawła II pod hasłem „Wobec piękna gór czuję, że On jest” – Jan Paweł II Papież – Turysta. Impreza zgromadziła wielu uczestników, którzy poprzez wspólną wędrówkę oddali hołd pamięci świętego papieża oraz jego zamiłowaniu do gór.
Organizatorami wydarzenia byli: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej we współpracy z Fundacją Szlaki Papieskie, PTTK Oddział Limanowa oraz samorządami Powiatu Limanowskiego, Miasta Limanowa i Gminy Limanowa.
Uczestnicy i przebieg rajdu
Rajd od lat pełni rolę integracyjną dla młodzieży, nauczycieli, przewodników i miłośników turystyki górskiej. Trasy pozwoliły na podziwianie beskidzkich krajobrazów oraz refleksję nad nauczaniem Jana Pawła II, który wielokrotnie zwracał uwagę na duchowy wymiar kontaktu z naturą.
W uroczystym zakończeniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych: wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut, burmistrz miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz oraz starosta limanowski Mieczysław Uryga. Obecny był również Stanisław Szewczyk, członek zarządu Oddziału PTTK Ziemi Limanowskiej, którzy objęli patronat nad przedsięwzięciem.
Dyrektor szkoły, Stanisław Wąsik, podziękował uczestnikom i współorganizatorom za wsparcie i udział. „Serdecznie dziękujemy za udział i wsparcie naszego przedsięwzięcia, słowa wdzięczności kierujemy także do sponsorów — firm Laskopol i Hydrolim, wszystkich patronatów oraz Fundacji Szlaki Papieskie za pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia” — podsumował.
