Przejdź do treści

W Nowym Targu rozpoczęła się międzynarodowa wymiana młodzieży Eco art

REGULAMIN 67. KONKURSU LIPNICKICH PALM – W TYM ROKU DODATKOWA, JUBILEUSZOWA KATEGORIA!. Gmina Lipnica Murowana

W Nowym Targu wystartował międzynarodowy projekt wymiany młodzieżowej Eco art, realizowany w ramach programu Erasmus+. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne z Lipnicy Murowanej.

W wydarzeniu uczestniczą młodzi ludzie z Polski, Włoch, Bułgarii i Łotwy. Polskę reprezentuje grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie, która przyjechała pod opieką Sylwii Pajor i Stanisława Paproty.

Przebieg i cele wymiany

Pierwszy dzień poświęcony był przyjazdom, zakwaterowaniu oraz zajęciom integracyjnym. Uczestnicy mieli okazję lepiej się poznać, przełamać początkowe bariery językowe i rozpocząć wspólną, międzynarodową przygodę.

Przed młodymi intensywny tydzień warsztatów artystycznych, działań proekologicznych, spotkań tematycznych oraz okazji do poznawania kultur państw partnerskich. Program ma na celu łączenie twórczości z edukacją ekologiczną i wzmacnianie wymiany doświadczeń między uczestnikami.

Zachęcamy do śledzenia relacji z wymiany na stronie organizatora oraz w kanałach informacyjnych Podgórskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Źródło: lipnicamurowana.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu