W Nowym Targu wystartował międzynarodowy projekt wymiany młodzieżowej Eco art, realizowany w ramach programu Erasmus+. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne z Lipnicy Murowanej.
W wydarzeniu uczestniczą młodzi ludzie z Polski, Włoch, Bułgarii i Łotwy. Polskę reprezentuje grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie, która przyjechała pod opieką Sylwii Pajor i Stanisława Paproty.
Przebieg i cele wymiany
Pierwszy dzień poświęcony był przyjazdom, zakwaterowaniu oraz zajęciom integracyjnym. Uczestnicy mieli okazję lepiej się poznać, przełamać początkowe bariery językowe i rozpocząć wspólną, międzynarodową przygodę.
Przed młodymi intensywny tydzień warsztatów artystycznych, działań proekologicznych, spotkań tematycznych oraz okazji do poznawania kultur państw partnerskich. Program ma na celu łączenie twórczości z edukacją ekologiczną i wzmacnianie wymiany doświadczeń między uczestnikami.
Zachęcamy do śledzenia relacji z wymiany na stronie organizatora oraz w kanałach informacyjnych Podgórskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Źródło: lipnicamurowana.pl
