W piątek w Andrychowie spadł pierwszy śnieg, co prawda stopniał szybciej niż się pojawił, nie zmienia to jednak faktu, że czas umówić się na zmianę opon. Zbliżająca się zima to okres, w którym kierowcy muszą zadbać o odpowiednie przygotowanie swoich pojazdów na trudne warunki drogowe, charakteryzujące się oblodzeniem, śniegiem i często śliską nawierzchnią. Takie utrudnienia stawiają przed kierowcami nowe wyzwania. 

Opony zimowe są zaprojektowane z myślą o pracy w niskich temperaturach, co przekłada się na lepszą wydajność paliwową w porównaniu do opon letnich. Optymalna przyczepność pozwala na zredukowanie oporu toczenia, co może przekładać się na niższe zużycie paliwa. Zdolność opon do utrzymania przyczepności jest kluczowa w zapobieganiu wypadkom drogowym.

Opony zimowe zapewniają lepszą stabilność i kontrolę nad samochodem, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. To istotne nie tylko dla bezpieczeństwa kierowcy, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Wiele osób odkłada zmianę opon na ostatnią chwilę, więc jeśli chcecie ominąć kolejki u wulkanizatora radzimy wybrać się tam jak najprędzej.  Co więcej w górach pojawia się coraz więcej śniegu, więc jeśli wybieracie się na weekend w rejony położone wyżej niż Andrychów, sprawdźcie panujące tam warunki i zadbajcie o swoje bezpieczeństwo.

Na nagraniu widzimy nagranie z drogi w kierunku Kocierza, gdzie czterech kierowców na letnich oponach zablokowało drogę na ponad godzinę