Polska Jest Jedna (PJJ) – polska prawicowa partia polityczna zarejestrowana 9 lutego 2023, powołana na bazie ruchu założonego 25 września 2021 przez Rafała Piecha, prezydenta Siemianowic Śląskich.

Polska Jest Jedna, chce bronić Polskiej:
– Gotówki,
– Rolników,
– Przedsiębiorców,
– Rodzin,
– Energetyki,
– Osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów,

Z programem można się zapoznać na stronie 
www.pjj.org.pl/program/

W okręgu 12, z ramienia PJJ startują:
1. Owsianka Mariusz
2. Paw Przemysław.
3. Kierczak Wiktor.
4. Maślanka Andrzej.
5. Wójcik Marek.
9. Wybituła Krzysztof

Z gminy Andrychów pochodzi Wiktor Kierczak : „Zastałem Polskę murowaną, należy dbać o nią, aby następnym pokoleniom nie zostawić jej drewnianej” – mówi Wiktor Kierczak
W polityce nie idę na ugody i nie boję się mówić prawdy. Urodziłem się w 1985 r. w Wadowicach.  Mam 38 lat, żonę i trójkę wspaniałych dzieci, dwie córki i syna. Swoje dzieci wychowuję w najważniejszych dla mnie wartościach Bóg, Rodzina, Ojczyzna. Od dzieciństwa interesowała mnie elektrotechnika, dlatego wybrałem szkołę zawodową. Po ukończeniu szkoły odbyłem zasadniczą służbę wojskową. Po kilku latach pracy zawodowej podjąłem kształcenie indywidualne jak programista technolog. Obecnie pracuję w tym zawodzie, ale potrzeba zadbania o godną Polskę dla następnych pokoleń zrodziła chęć kandydowania w wyborach do sejmu 2023 r. Interesuję się prawem oraz informatyką, językiem prawnym zacząłem się interesować, gdy pomagałem innych w sprawach prywatnych i społecznych.

Patriotyzm – dawno temu nie wiedziałem, co to jest. Dziś jednak wiem, że to walka o kraj nie dla siebie, lecz dla następnych pokoleń oraz innych ludzi, by godnie żyć.
Jeśli Polska ma otrzymać pieniądze w zamian za likwidację dobra wspólnego, to jestem temu przeciwny. Nie powinno się sprzedawać Polskich ziem, zwłaszcza zagranicznym podmiotom, to my jako Naród jesteśmy jej właścicielami.- 

” – dodaje