Policjanci z Wadowic, wspierani przez funkcjonariuszy z Krakowa zabezpieczali koncert z okazji 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. 

Jak informuje oficer prasowy KPP Wadowice asp.szt. Agnieszka Petek

Miniony weekend był bardzo pracowity dla policjantów z powiatu wadowickiego. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo podczas koncertu „Nie zastąpi Ciebie nikt” – wspomnienie św. Jana Pawła II w 18. rocznicę śmierci, który odbył się wczoraj (2 kwietnia br.) na wadowickim rynku. Istotnym elementem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim zapewnienie należytego poziomu bezpieczeństwa, jak również odpowiedniej organizacji ruchu drogowego. Służbę w tym dniu pełnili zarówno policjanci mundurowi jak i policjanci w ubiorze cywilnym. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali funkcjonariusze pionu prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego,  funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, krakowscy policjanci pionu kryminalnego oraz policjanci nieetatowej grupy rozpoznania pirotechnicznego, którzy w tym dniu udzielili wsparcia wadowickiej komendzie. Przy zabezpieczeniu pomagały również inne służby w tym m.in. strażnicy miejscy, strażacy, przewodnicy psów i ratownicy medyczni.
Nad koordynacją całości policyjnych działań, pod dowództwem Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach, pracował specjalnie powołany sztab.
Tego dnia również w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się duże  uroczystości religijne na terenie Klasztoru OO. Bernardynów oraz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego, w których udział wzięło około tysiąc osób. Nad bezpieczeństwem czuwali miejscowi policjanci.
Oba wydarzenia przebiegły w spokojnej atmosferze i nie wymagały policyjnych interwencji. Dzięki intensywnej pracy wszystkich służb uroczystości przebiegły z należytą powagą.

Żródło: KPP Wadowice