Ogromny sukces ratowników z Andrychowa. Zespół Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna oddział Andrychów zdobył wicemistrzostwo podczas XIV Międzynarodowych Maltańsko–Strażackich Manewrów Ratowniczych.

Andrychowska ekipa była jedynym oddziałem reprezentującym w zawodach Fundację Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna z Polski. Po trzech dniach intensywnej rywalizacji, realistycznych scenariuszy i wymagających zadań ratowniczych drużyna stanęła na drugim stopniu podium, ustępując jedynie ekipie Lipnowskiego WOPR

W zawodach udział wzięło 12 zespołów między innymi z Polski, Niemiec, Włoch, Ukrainy i Litwy. Organizatorzy przygotowali rozbudowane scenki ratownicze, które miały jak najlepiej odwzorować realne działania podczas akcji.

Ratownicy z Andrychowa podkreślają, że sukces jest efektem wielu miesięcy treningów, ćwiczeń i ciągłego doskonalenia procedur. Do domu wracają nie tylko z pucharem, ale także z nowym doświadczeniem i jeszcze większą motywacją do dalszego rozwoju.