W niedzielę (4.06) odbyła się XI edycja BAJKOLANDII, czyli największej imprezy z okazji Dnia Dziecka w Powiecie Wadowickim.

Od godziny 11:40 sporo się działo. Bajkolandia rozpoczęła się tradycyjnym pochodem po andrychowskim parku, aż pod scenę nieopodal fontanny.

Tam nastąpiło przekazanie kluczy do bram miasta (w tym dniu burmistrzem został Kamil Kozak ze Szkoły Podstawowej nr 4. A jego zastępcami szkolne koleżanki – Gabriela Kowalska i Emilia Błachut) a później mogliśmy podziwiać występy artystyczne dzieciaków. Były gry, zabawy i mnóstwo innych atrakcji, które zapewnili organizatorzy oraz sponsorzy BAJKOLANDII.

O godzinie 14:00 na Placu Mickiewicza w Andrychowie, pojawiły się samochody z XIII zlotu pojazdów zabytkowych, a trzy godziny później dzieci i rodzice mogli podziwiać spektakl “Cyrk Tarabumba”, w wykonaniu teatru Klinika Lalek. Główną rolę w przedstawieniu grały ogromne, kilkumetrowe marionetki.

Warto tutaj zwrócić uwagę na ogromną pracę włożoną w organizację BAJKOLANDII, przez pracowników Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie i instytucji wspierających. W końcu taką imprezę przygotowuje się tygodniami!

Zobaczcie nasz materiał z tego wydarzenia