W 1999 roku w I LO im. Marii Skłodowskiej- Curie z inicjatywy Iwony Kaczmarek powstał teatr „C”est la vie”. Przez niemal 25 lat jego działalności setki uczniów mogło wykazać się swoimi umiejętnościami aktorskimi, wokalnymi i reżyserskimi. O sukcesach „C”est la vie” można by długo pisać. Tylko na ostatniej Gali Finałowej 43.Małopolskiego Festiwalu Artystycznego grupa przywiozła do Andrychowa 5 nagród i 5 wyróżnień.

Ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze. „C”est la vie” to dzięki Iwonie Kaczmarek coś więcej aniżeli infantylne “kółko teatralne”. To szkoła życia kształtująca młodych ludzi, odkrywająca ich talenty i pielęgnująca umiejętności przydatne w późniejszej edukacji, czy karierze zawodowej.

Dzięki “C’est la vie” nawiązywane są przyjaźnie trwające często wiele lat.

“W teatrze „C’est la vie” nauczyciel to nie belfer a autorytet i przyjaciel a uczeń to nie dziecko, które nie ma swojego zdania tylko młody człowiek, który ma własne poglądy, który czuje się odpowiedzialny za powierzoną sobie rolę i wie, że jest częścią grupy, wspólnoty mającej podobne wartości.”