Podczas uroczystej gali w Gródku nad Dunajcem rozdano „Orły Wprost”. Nagrody przyznawane są osobom, firmom i instytucjom, które mają szczególny wpływ na rozwój regionu. 

Nagrody Orły Wprost przyznawane są w uznaniu za wyjątkową działalność na polu przedsiębiorczości, działalności samorządowej i promocji regionu. Nagrodą honorowane są osoby, firmy, organizacje pozarządowe, które mają wyjątkowy wpływ na lokalną społeczność. 

Burmistrzowi Miasta Kalwarii Zebrzydowska Augustynowi Ormantemu statuetkę wręczył Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. W uzasadnieniu przekazano:

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w latach 2017 – 2022 pozyskała dofinansowania w kwocie prawie 45 mln. zł., w tym ponad 12 mln. zł. na bazę sportowo- rekreacyjną. Tylko w ubiegłym roku blisko 8 mln zł wydano w gminie na inwestycje drogowe, od kilku lat rozwiązują problemy komunikacyjne dzięki wsparciu z Funduszu Przewozów Autokarowych. W ubiegłym roku świętowali ważne dla Gminy rocznice, z których jesteśmy dumni. To 25-rocznica nadania Honorowego Obywatelstwa Janowi Pawłowi II oraz 20-rocznica II Pielgrzymki Papieża Polaka do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Foto: FB Gmina Kalwaria Zebrzydowska