Przejdź do treści

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Dąbrowie Tarnowskiej – 23 maja

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Dąbrowie Tarnowskiej połączone z jubileuszem 150-lecia Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej!. Gmina Dąbrowa Tarnowska

Organizatorzy zapraszają na wojewódzkie uroczystości związane z Dniem Strażaka, które odbędą się w Dąbrowie Tarnowskiej w sobotę, 23 maja br.

Obchody rozpoczną się Eucharystią o godzinie 10:00 w Bazylice Mniejszej pw. NMP Szkaplerznej. Po mszy uczestnicy przejdą na rynek w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie o godzinie 12:00 zaplanowano oficjalny apel.

Program i atrakcje

Wydarzenie ma uroczysty charakter i ma służyć nie tylko uhonorowaniu strażaków za ich służbę i poświęcenie, lecz także integracji społeczności lokalnej oraz przypomnieniu wartości takich jak odpowiedzialność, solidarność i pomoc bliźniemu. Tegoroczne obchody wpisują się w jubileusz 150-lecia, podkreślający długą tradycję i dorobek strażaków ziemi dąbrowskiej.

W programie przewidziano m.in. uroczysty apel, wręczenie odznaczeń, defiladę pododdziałów oraz pokazy ratowniczego sprzętu. Dla uczestników przygotowano również piknik edukacyjny w ramach Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, atrakcje dla dzieci (dmuchańce) oraz poczęstunek.

Imprezę objęli patronatem Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. Partnerem wydarzenia jest Małopolska, a patronat medialny sprawują lokalne i regionalne stacje telewizyjne i radiowe.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu