Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata znany jest ze swojego specyficznego usposobienia. Trzeba przyznać, że przy włodarzu nie można się nudzić.

W sobotę (11.11) Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Lanckoronie wójt Tadeusz Łopata przemówił do zebranych. I jak zwykle- niektórych rozśmieszył, niektórych zażenował a inni- którym się podobało, prawdopodobnie nie słuchali.

Jednego z naszych czytelników doprowadził do śmiechu. Reakcja wójta była natychmiastowa: “Wstyd! I pan jest w mundurze strażackim, należy się takich strażaków wstydzić”- zrugał obywatela wójt.

Czy ten śmiech był uzasadniony?

“W tych 105 latach rzeczywiście byliśmy wolni 54 lata, nie ja to policzyłem. 5 lat temu ten krzyż, który symbolizuje wiarę i wolność, pierwszy zryw katolicki Konfederatów Barskich, tu się odbywały walki o wiarę i wolność. Musimy pilnować tej wolności, pilnować to co się dzieje, żyjemy w bardzo niepewnych czasach. Ja obserwując wybory z tej formacji rządzącej nie słyszałem takich przezwisk jak po drugiej stronie. Szanowni państwo PiS niestety te wybory wygrało i jestem dumny z tego. Dziękuje i proszę dyrektorów i nauczycieli. I ksiądz w kościele świetnie podzielił społeczeństwo, właśnie…” 

Coś tam, coś tam- sami zobaczcie ponieważ my nie potrafimy tego rozszyfrować. Podzielcie się w komentarzach i wytłumaczcie nam o co chodziło. Wójt prawdopodobnie stosuje strumień świadomości- jest to połączeniem umysłu rzeczywistej chwili i suma odczuć jednej chwili. 

Co “dziwi”- na koniec zabrakło braw