Przejdź do treści

Wręczenie nagród Gminnego Konkursu Ekologicznego w Chełmku

Gala wręczenia nagród w Gminnym Konkursie Ekologicznym oraz stypendiów dla zdolnych uczniów. Chełmek

22 maja 2026 r. w sali kinowej MOKSiR w Chełmku odbyła się uroczystość podsumowująca Gminny Konkurs Ekologiczny, podczas której wręczono nagrody laureatom.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Chełmka. Tematem przewodnim edycji była ochrona powietrza i klimatu.

Konkurs przyciągnął wielu uczniów ze szkół gminnych, a organizatorzy rozdali łącznie 48 nagród.

Kategorie wiekowe i zadania konkursowe

Rywalizacja toczyła się w trzech grupach wiekowych, dla każdej z nich przygotowano odrębne zadania:

  • Klasy 1–3: projekt maskotki lub superbohatera walczącego ze smogiem oraz hasło lub slogan ekologiczny z ilustracją.
  • Klasy 4–6: makieta ekologicznej szkoły lub miasta, ekologiczny plan dnia oraz ilustracja Magiczne drzewo, które oczyszcza powietrze.
  • Klasy 7–8: przedstawienie pięciu sposobów na ograniczenie smogu w rejonie szkoły, napisanie listu do mieszkańców oraz projekt znaku lub symbolu ochrony powietrza.

Laureaci konkursu

Nagrody otrzymali uczniowie reprezentujący szkoły z terenu gminy. Oto lista wyróżnionych:

Samorządowy Zespół Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku:

  • Borys Toporek
  • Marcel Krawczyk
  • Maria Ziemianek
  • Zofia Dziąba
  • Piotr Pędrys
  • Kacper Kutyła
  • Igor Latko
  • Nikodem Oszkandy
  • Leon Marek
  • Milena Krawczyk
  • Iga Poznańska
  • Paulina Andryszczak

Samorządowy Zespół Szkolno‑Przedszkolny nr 2 w Chełmku:

  • Hanna Dudek
  • Alicja Sałuda
  • Alan Tocicki
  • Mieszko Lemański
  • Wojciech Zając
  • Maja Dziąba
  • Anna Ganobis
  • Klara Grzonka
  • Alicja Kręźlewicz
  • Martyna Brzezina
  • Eliza Ortman
  • Eliza Sternal
  • Olga Boroń
  • Artur Wojtania
  • Kornel Lis
  • Marta Widera
  • Tomasz Sternal
  • Zofia Chwierut

Samorządowy Zespół Szkół im. kard. A. S. Sapiehy w Bobrku:

  • Igor Szpiegla
  • Natalia Adamczyk
  • Oliwia Kaszuba
  • Weronika Waliczek
  • Gabriela Szumlakowska
  • Natalia Wanat
  • Patryk Szewczyk
  • Mateusz Buchta
  • Anna Likus

Samorządowy Zespół Szkół im. M. Konopnickiej w Gorzowie:

  • Anna Kozak
  • Jakub Janiszewski
  • Vanessa Godyń
  • Oliwia Ostrowska
  • Igor Chechelski
  • Leon Peschak
  • Jan Basoń
  • Hanna Matejek
  • Liliana Czerw

Stypendia artystyczne i sportowe

Podczas spotkania wręczono również stypendia dla zdolnych uczniów za osiągnięcia artystyczne i sportowe.

Stypendia artystyczne 2026:

  • Barletta Laura
  • Krawczyk Milena
  • Latko Igor
  • Ostrowska Oliwia
  • Wilczak Emilia

Stypendia sportowe:

  • Adamczyk Natalia
  • Bajorek Amelia
  • Bajorek Zuzanna
  • Balcerak Wiktoria
  • Balcerek Pola
  • Bebak Lidia
  • Bigaj Natalia
  • Bolek Amelia
  • Bolek Jakub
  • Ciecierska Kalina
  • Ciecierski Konrad
  • Czerw Stanisław
  • Czerw Zofia
  • Ćwiękała Michał
  • Gębala Lena
  • Górecka Olga
  • Guja Konrad
  • Jaśkowiec Martyna
  • Kaczmarczyk Maja
  • Kalisz Hanna
  • Karoń Jakub
  • Knapczyk Piotr
  • Kotlarczyk Wiktor
  • Kowaliczek Karol
  • Koźmin Patrycja
  • Latko Igor
  • Likus Anna
  • Ławczys Jan
  • Ławczys Joanna
  • Łazińska Nikola
  • Łyduch Klaudia
  • Maliszewska Liwia
  • Moc Olaf
  • Morys Kaja
  • Olejniczak Blanka
  • Oszkandy Jonasz
  • Paulińska Oliwia
  • Postupalski Leonard
  • Rojkowski Mikołaj
  • Rojkowski Patryk
  • Rumin Marika
  • Rybak Tymoteusz
  • Sobień Igor
  • Strąk Krystian
  • Szkatuła Emil
  • Szostek Małgorzata
  • Szostek Maria
  • Tabak Anna
  • Toporek Oliwia
  • Wieczorek Borys
  • Wojciechowska Kaja
  • Zemła Mikołaj

Po części oficjalnej uczestnicy obejrzeli przygotowany przez nauczycieli i uczniów z Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza program artystyczny o tematyce ekologicznej.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="900"]
Menu