Przejdź do treści

XXV Jubileuszowy Rajd Szlakiem Papieskim przeszedł trasę z Niegowici do Łapanowa

Śladami Karola Wojtyły – jubileuszowy XXV Rajd Szlakiem Papieskim w Łapanowie i Niegowici. Bochnia
Wędrówka śladami młodego Karola Wojtyły, występy artystyczne, wspólny posiłek i liczne atrakcje – tak wyglądał jubileuszowy rajd, który odbył się w minioną sobotę.

Rajd Szlakiem Papieskim to cykliczne przedsięwzięcie przypominające trasy, które jako wikary przemierzał Karol Wojtyła, podróżując między Niegowicą a Łapanowem i odwiedzając swojego seminaryjnego kolegę, ks. Kazimierza Sudera. Uczestnicy tegorocznej, jubileuszowej edycji przemaszerowali 12-kilometrowy odcinek z Niegowici do Łapanowa.

Przebieg i atrakcje

Uroczystość w Łapanowie urozmaiciły występy zespołu wokalno-muzycznego Violinki pod kierunkiem Wiktorii Fielek oraz Kapeli Ludowej Łapanowianie prowadzonej przez Dariusza Kruczka. Na uczestników czekał ciepły posiłek i bogaty program rozrywkowy, w tym losowanie nagród — w puli znajdowało się siedem rowerów. Organizatorzy podkreślali, że jubileuszowy rajd zgromadził przedstawicieli różnych pokoleń, zjednoczonych pamięcią o św. Janie Pawle II oraz wartościami, które pozostawił potomnym.

Organizatorami wydarzenia były: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici, Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Łapanowie oraz Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Niegowici.

Patronat nad rajdem objęli: Metropolita Krakowski kard. Grzegorz Ryś, Starosta Bocheński Adam Korty, Starosta Wielicki Roman Ptak, Wójt Gminy Łapanów Patryk Paszkot oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Źródło: powiatbochenski.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu