Przejdź do treści

XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Samorządu Terytorialnego na Jasnej Górze

XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Samorządu Terytorialnego. Gmina Łużna

Spotkanie samorządowców

W niedzielę 24 maja 2026 roku na Jasnej Górze spotkali się przedstawiciele samorządów z całej Polski podczas XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Samorządu Terytorialnego. Uczestnicy przybyli, by wspólnie modlić się i zastanowić nad rolą lokalnych władz w życiu wspólnot.

Hasło wydarzenia

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Z Patronką Samorządowców Świętą Kingą budujemy wspólnotę Małych Ojczyzn”, które wskazywało na znaczenie tradycji, tożsamości i troski o lokalne społeczności.

Uczestnicy z Gminy Łużna

W wydarzeniu wzięli udział m.in. wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa oraz przewodniczący Rady Gminy Łużna Grzegorz Kosiński wraz z delegacją radnych reprezentujących gminę.

Program uroczystości

W programie znajdowała się uroczysta Msza św., wspólna modlitwa za samorządowców i mieszkańców oraz konferencje poświęcone wartościom, odpowiedzialności i służbie na rzecz lokalnych społeczności.

Refleksje i cele spotkania

Spotkanie było okazją do refleksji nad rolą samorządu w budowaniu silnych, zintegrowanych i nowoczesnych Małych Ojczyzn, opartych na współpracy, poczuciu wspólnoty oraz dbaniu o dobro mieszkańców.

Foto: Przemysław Tomasik RDN Małopolska

Źródło: luzna.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu