Takie sytuacje prawdopodobnie będą coraz częstsze. Prywatne firmy upadają jedna po drugiej. Wykańczają je podatki, wzrost cen produktów i inflacja.

„Zwracam się z prośbą o pomoc w utrzymaniu małej lokalnej cukierni, którą stworzyłem z pasji i zamiłowania♥️.”

– czytamy na profilu zbiórki na stronie pomagam.pl TUTAJ

„Cukiernia została otwarta miesiąc przed wybuchem pandemii, czyli w najgorszym okresie, jaki mógł się przydarzyć 🥺. Nie miałem środków własnych, więc zaciągłem pożyczkę, żeby móc zrealizować swoje marzenie o otwarciu własnej pracowni tortów artystycznych i kawiarni♥️. Będąc od urodzenia mocno związanym z Andrychowem, chciałem otworzyć w naszym mieście, wyjątkowe miejsce. Mimo trudności związanych z lockdownem, naprawdę się cieszyłem, że daje rade i całe serce oraz wszystkie pieniądze wkładałem w to, aby utrzymać miejsce pracy i swoją małą manufakturę. Udało się przetrwać pandemię…udało się przetrwać różne trudności… lecz inflacja 😥, stuprocentowy wzrost kosztów utrzymania działalności (tj. mediów, prądu, gazu, ZUS i podatków itp)… powoli zaczął nas 'zabijać’.”

– Pisze właściciel Słodkiego Zakątka u Jacka

Dlatego zwracam się z wielką prośbą o pomoc, szczególnie do tych z Państwa, którzy mnie dobrze znają i wiedzą, że zawsze służyłę pomocą we wszelkichmożliwych akcjach charytatywnych ,pomocy dzieciom i innym. Wierzę mocno, że karma wraca ♥️ i pomożecie przetrwać Słodkiemu Zakątkowi u Jacka♥️♥️♥️. Dziękuję za wsparcie i pomoc z całego serca. Brakuje mi słów i wypełnia mnie ogromny smutek, że to ja teraz proszę o wsparcie🥺♥️. Z bólem i nadzieją…

Jacek Stuglik

Tak kończy się wpis na profilu zbiórki na stronie pomagam.pl

Czy kolejne miejsce na mapie miasta zniknie?

Właściciel liczy na pomoc miłośników słodkości i jego fanów. Jacek Stuglik to andrychowski cukiernik, który doszedł do półfinału programu telewizyjnego TVP – Bake Off – Ale Ciacho. Wcześniej nauczyciel w ZDZ Andrychów oraz aktor – wystąpił w kilku serialach paradokumentalnych. Jak potoczą się jego losy?

Do sprawy powrócimy

Zdjęcia: facebook.com/SlodkiZakatekuJacka