W dniu 17 czerwca 2026 roku na terenie gminy odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Celem akcji jest zebranie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który nie powinien trafiać do zwykłych odpadów komunalnych.
Prosimy mieszkańców o przygotowanie urządzeń do oddania oraz o przestrzeganie zasad selekcji odpadów. Szczegóły dotyczące miejsca i godzin zbiórki można uzyskać w urzędzie gminy.
Informacje organizacyjne
W miarę możliwości prosimy o usunięcie z urządzeń danych osobowych oraz posegregowanie sprzętu (np. drobne AGD, RTV, baterie). Dzięki temu zbiórka będzie przebiegać sprawniej, a przekazane odpady zostaną poddane bezpiecznemu i ekologicznemu przetworzeniu.
Źródło: Gmina Moszczenica
