Przejdź do treści

Złote i Diamentowe Gody w Gminie Łużna — uroczystość 14 maja 2026

ZŁOTE GODY W GMINIE ŁUŻNA. Gmina Łużna

Wzruszające obchody w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej

14 maja 2026 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbyła się uroczystość poświęcona parom obchodzącym wieloletnie związki małżeńskie.

17 par z terenu gminy, które w 2025 roku świętowały 50. rocznicę pożycia małżeńskiego — Złote Gody — otrzymało z rąk Wójta Gminy Łużna, Mariusza Tarsy, medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jako wyraz uznania państwa dla trwałości małżeństw i rodzin.

Uroczystość miała podniosły charakter. Ponadto uhonorowano także pary, które przeżyły razem 60 lat, aby podkreślić wyjątkowość ich jubileuszu.

50 lat temu swoje „tak” powiedzieli:

  1. Władysława i Wiesław Copowie
  2. Anna i Kazimierz Duszowie
  3. Krystyna i Jan Duszowie
  4. Barbara i Bolesław Dyndowie
  5. Maria i Edward Górscy
  6. Urszula i Henryk Librontowie
  7. Krystyna i Jerzy Machałowscy
  8. Elżbieta i Adam Madejowie
  9. Emilia i Adam Mularscy
  10. Zofia i Stanisław Rzącowie
  11. Zofia i Stanisław Sobolewscy
  12. Maria i Jan Szurowie
  13. Irena i Mieczysław Świerczkowie
  14. Barbara i Franciszek Tubkowie
  15. Elżbieta i Andrzej Wiejaczkowie
  16. Krystyna i Jan Wojtasowie
  17. Józefa i Stanisław Zbylutowie

Parom obchodzącym 60. rocznicę pożycia małżeńskiego — Diamentowe Gody — wręczono pamiątkowe medale ufundowane przez Wójta Gminy Łużna. Diamentowe Gody świętowali:

  1. Irena i Władysław Koziołowie
  2. Anna i Stanisław Piecuchowie

Gratulacje i życzenia dostojnym jubilatom złożyli Wójt Gminy Łużna, Mariusz Tarsa, oraz ks. proboszcz Antoni Mulka.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych władz i instytucji: radna Barbara Tabiś, kierownicy jednostek organizacyjnych Karolina Szymczyk i Przemysław Wszołek oraz dyrektorzy szkół Monika Skrobot i Ryszard Skórski.

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szalowej, przygotowany przez Helenę Sorotę i Katarzynę Mołdę.

W imieniu samorządu Gminy Łużna składamy serdeczne gratulacje wszystkim parom obchodzącym 50. i 60. rocznicę pożycia małżeńskiego, życząc zdrowia, pomyślności i wielu kolejnych wspólnych lat.

Źródło: luzna.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="900"]
Menu