Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, przypadającego 12 maja, dyrekcja Szpitala Powiatowego w Bochni składa wszystkim pielęgniarkom, położnym i pielęgniarzom pracującym w bocheńskim szpitalu oraz jednostkach mu podległych serdeczne życzenia: przede wszystkim zdrowia, satysfakcji z wymagającej, lecz ważnej pracy, wdzięczności pacjentów oraz radości w życiu osobistym. Dziękujemy za Wasze wielkie serca, profesjonalizm i codzienne poświęcenie.
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych obchodzony jest każdego roku 12 maja. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na kongresie w Meksyku w 1973 roku i nawiązuje do daty urodzin Florence Nightingale, uznawanej za prekursorkę nowoczesnego pielęgniarstwa. W 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie założyła ona pierwszą szkołę pielęgniarstwa.