W czwartek(9.11) miała miejsce narada odnośnie dwóch inwestycji, związanych z budową hal sportowych w I LO w Andrychowie oraz CKZIU Nr 2 w Wadowicach. Starostwo Powiatowe od początku trzyma rękę na pulsie, kontrolując działania ekip budowlanych. Wykonawcy działają bardzo prężnie. Aktualnie wykonywane są prace wewnątrz hal sportowych w Andrychowie i Wadowicach.

Budowa hali w Andrychowie ma kosztować 16 mln zł, a w Wadowicach ponad 14 mln zł. Obiekty mają zostać oddane do użytku do wiosny 2024 roku. 

Ostatnio byliśmy wspólnie z Markiem Ciepłym i Mirosławem Sordylem na spotkaniu w sprawie budów. Dodatkowo obecni byli wszycy kierownicy oraz Inspektorzy Nadzoru. Rozmawialiśmy o tempie prac. O tym co nam się nie podoba, uzgadnialiśmy terminy i wszystko co jest związane z budową. W tej chwili takie psotkania mają miejsce co tydzień – Mówi wicestarosta Beata Smolec

Dodatkowo dodajmy, że z każdego posiedzenia tworzone są protokoły.

Iaczej sprawa się miała przy remoncie szkoły podstawowej w Kalwarii Zebrzydowskiej, o czym informowaliśmy w artykule:

Zalało szkołę w Kalwarii. Wykonawca- „To nie nasza wina”

Przy tak prowadzonym remoncie jak w Kalwarii- brak nadzoru, brak protokołów ze spotkań etc. Inwestycje prowadzone przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach wyglądają wzorowo.