O inicjatywie powstania inwestycji w postaci krytego basenu w Kalwarii Zebrzydowskiej słyszymy od lat. Pierwszym z pomysłodawców był Dawid Herbut. Pomysł został jednak wrzucony do przysłowiowej szuflady.

Niedawno informowaliśmy w artykule:

Radny załatwił basen dla mieszkańców?

O kolejnej inicjatywie budowy basenu krytego, jednak tym razem pomysłodawcą jest radny Łukasz Dragan.

Radny Rady Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, wystosował pismo do burmistrza miasta Augustyna Ormantego, z prośbą o zabezpieczenie potrzebnej kwoty w budżecie Gminy na realizację projektu „Krytej pływalni wraz ze strefą rehabilitacyjno-saunową”, oraz spotkanie w tej sprawie.

“Budowa krytej pływalni jest inwestycja długo wyczekiwana przez Mieszkańców Gminy. Powinniśmy dążyć to szybkiej realizacji tej inwestycji.  Kryta pływalnia musi być ogólnodostępna dla wszystkich Mieszkańców, posiadać dwa baseny sportowy i rekreacyjny, strefę rehabilitacyjno saunową (dodatkowo gabinety do wynajęcia), pomieszczenie na siłownię (zmniejszy to koszt utrzymania basenu) oraz strefę gastronomiczną. Dodatkowo kryta pływalnia wzbogaci ofertę sportową na Kalwariance . Będzie można wynajmować obiekty pod zgrupowania sportowe”

  • mówi radny Łukasz Dragan

Zapytaliśmy mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej co sądzą na ten temat. Jakie padały odpowiedzi? Zobaczcie sami